Kalanchoe,

to kolejna, przebadana roślina roślina doniczkowa, pod kątem jej właściwości oczyszczających powietrze. Okazuje się, że liście pochłaniają lotne związki organiczne takie jak benzen, formaldehyd czy toulen.
Okazy tej rośliny, dostępne w kwiaciarniach, to odmiany uzyskane w drodze hodowli od formy dzikiej, zamieszkującej Madagaskar.
Kalanchoe ma ciemnozielone liście, często z ząbkowanym brzegiem, grube i mięsiste. Białe, żółte, różowe, pomarańczowe lub czerwone kwiaty, są gwiazdkowate, drobne, zebrane w baldachogrona. Kalanchoe dorasta do 30 cm wysokości, a naturalny okres kwitnienia przypada w lutym i marcu. Ale w kwiaciarniach, dzięki sterowanej uprawie, kalanchoe możemy kupować przez cały rok.

Wymagania i pielęgnacja

Gatunek ten nie jest wymagający w uprawie, tak więc doskonale poradzą sobie z nim nawet początkujący ogrodnicy. Dla kalanchoe wybieramy, ciepłe stanowiska, nie podlewamy zbyt obficie, umiarkowanie nawozimy, a po przekwitnięciu usuwamy zasychające kwiatostany, co pobudzi roślinę do dalszego wzrostu.

Podziel się: